Lisanssız Elektrik Üretimi Hk. Komisyon Toplantılarının Yeniden Başlaması

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen COVID-19 salgını nedeniyle resmi makamlarca alınan tedbirler dikkate alınarak yeni bir bildirim yapılıncaya kadar lisanssız üretim başvurularının değerlendirilmesi maksadıyla komisyon toplantılarının tertip edilmemesi hususu bildirilmişti.

Gelişen süreçte salgının olumlu yürüyen seyri de dikkate alınarak resmi makamlarca daha önce getirilen kısıtlamalarda birtakım esnemeler sağlanmıştır.

Piyasa gelişmeleri ve yatırımların gerçekleştirilebilmesi amacıyla talepler birlikte değerlendirilerek;

 

  • Mayıs ayı itibariyle Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik ÜretimYönetmeliğinin 12 nci maddesi uyarınca oluşturulan Komisyon'un toplantılarına, Covid-19 salgını kapsamında gerekli tedbirler alınarak devam ediliyor olacaktır.

 

  • Gereken hazırlıkların yapılmasını teminen sadece bu aya ilişkin olmak üzere evrak yönünden ve teknik yönden değerlendirmelerin hızlıca gerçekleştiriliğ 10 Haziran tarihine kadar tamamlamaya özen gösterilecektir.

 

  • Değerlendirmeler komisyonlara ara verilen tarihten itibaren öncelik verilerek yapılacaktır.

 

  • Olası başvuru yoğunluğu dikkate alınarak gerekmesi halinde belirtilen ve mevzuattaki tarihlere riayet etmek kaydıyla komisyon toplantısı sıklığı arttırılabilecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2021 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node03 26.10.2021 12:25:56