AKDENİZ EDAŞ G-20 ZİRVESİ İÇİN KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

Dünya nüfusunun yüzde 66'sı, ekonomisinin ise yüzde 90'ına sahip 20 ülke liderinin bir araya geleceği 10'uncu G-20 Zirvesi, dönem başkanlığını üstlenen Türkiye'nin ev sahipliğinde, 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya'nın dünyaca ünlü turizm beldesi Belek'te yapılacak.

Dışişleri Bakanlığı koordinatörlüğünde devletin ilgili tüm kurumlarının yoğun çalışma yürüttüğü G-20 zirvesi için, Akdeniz Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi' de (AKDENİZ EDAŞ) zirvenin sorunsuz geçmesi için kolları sıvadı. AKDENİZ EDAŞ, Serik İlçesi Belek-Kadriye bölgesinde yapılacak zirve için trafo merkezinden alternatif besleme sağlanması ve aydınlatma şebekelerinin yenilenmesi için çalışma başlattı. TEİAŞ’ın bölgeye yeni trafo merkezi tesis etmesinin ardından şirketimiz tarafından bu merkezde dağıtım kablolarının ve dağıtım merkezlerinin tesisine başlandı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Müdürümüz Murat Yiğit, Dışişleri Bakanlığı koordinatörlüğünde olağanüstü, çok detaylı bir hazırlık çalışması yürütüldüğünü söyledi. Güvenlik önlemlerinin ve tedbirlerin en üst seviyede olduğunu belirten Yiğit, "Valilik nezdinde sık sık tüm kurum yöneticileri bir araya geliyor. Bizler de AKDENİZ EDAŞ olarak elimizden geleni yapıyoruz. Dünya liderlerinin katılacağı bu toplantıda enerji konusunda herhangi bir aksilik yaşanmaması için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bölgeye trafo merkezinden alternatif besleme sağlanması ve aydınlatma şebekelerinin değiştirilmesi için çalışma başlattık. Bu çalışmaların proje bedeli 16 milyon TL. Türkiye'nin bu önemli organizasyondan alnının akıyla çıkması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" diye konuştu.

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2020 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node01 4.06.2020 03:39:20