İş Kazalarını Minimuma İndirmek İstiyoruz

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.  olarak, elektrik yalıtımlı özel üniformalar ve eğitimlerle elektrik kaynaklı iş kazalarını minimuma indirmeyi hedefliyoruz.

Saha personelinin yaşadığı sorunları Sabah Akdeniz Gazetesi’ne anlatan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş Genel Müdürü Murat Yiğit,  sayaç okuma alanında en riskli iş kazasının elektrik kaynaklı iş kazaları olduğunu hatırlattı. Yiğit, “Alınan önlemlerle bu alanda büyük başarı sağladık. 2014’te iş kazaları arasında yüzde 14 olan elektrik çarpması, 2015’te yüzde 4’e geriledi. Bunda eğitimlerin yanı sıra, yalıtımlı üniformaların da etkisi var” dedi.

Elektrik çarpmalarına karşı alınan başarının köpek ısırmalarında ise yakalanamadığını söyledi. Trafik kazalarından sonra en çok rastlanan iş kazasının yüzde 28 ile köpek ısırması olduğunun altını çizen Yiğit, “Köpek savar cihazların saha denemesini yaptık. Ancak etkisinin kısıtlı olduğu, bazı köpekleri daha da agresifleştirdiği sonucuna varıldı. Bu nedenle cihazın kullanma zorunluluğu kaldırıldı, kullanımı isteğe bağlı oldu” dedi.

Toplamda 1 milyon 600 bin abonenin bulunduğu Akdeniz bölgesinde sayaçları okuyan 223 personel bulunuyor. Sayaç kesim işlemi, arıza tespiti ve sayaç değişimi yapan personelle birlikte ise Endeks Okuma Kesme Bağlama Birimi personeli sayısı 478’e kadar çıkıyor. Günde ortalama 65 bin sayacın okunduğu Akdeniz bölgesinde en sık rastlanan iş kazası ise trafik kazalarının ardından köpek ısırması. 2014’te yüzde 21 olan köpek ısırma vakaları, 2015’te yüzde 28’e kadar çıktı. 2015’te yüzde 14 olan elektrik kaynaklı iş kazaları ise 2015’te alınan önlemlerle yüzde 4’e geriledi.

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2020 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node04 13.07.2020 01:51:34