BASIN AÇIKLAMASI

10 Kasım 2016 günü, Kınık bölgesi ve çevre köylerde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle sosyal medyada yayınlanan haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamakta, şirketimizi haksız yere itham etmektedir.

Türkiyemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anma gününde, saat 08.50 sularında Kalkan Dağıtım Merkezi’nde yaşanan arıza nedeniyle Kınık bölgesi ve çevre köy gruplarına enerji akışında sorun yaşanmış; saat 09.00’da arızaya ilk müdahale yapılarak tekrar geri besleme yapılmıştır. Ancak yapılan geri besleme sonrasında hattın bu kez Kalkan Dağıtım Merkezi’nden tekrardan arızalandığı görülmüştür. Arıza kaynağına en yakın fider tekrar ayrılarak saat 09.18’de bölgeye enerji verilebilmiştir. Atamızın vefat anı olan 09.05’i kapsayan zaman diliminde bölgemizde başka hiçbir arıza veya kesinti meydana gelmemiştir.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak ülkemiz için büyük ve müstesna bir yeri olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettiğimiz 10 Kasım gününde; Antalya, Burdur ve Isparta bölgesinde yapılacak anma törenlerinde herhangi bir sorun yaşanmaması için tüm planlı kesintileri en erken 09.40’da başlayacak şekilde düzenlediğimizi bildirir; Ulu Önder Atatürk’ün bize bıraktığı değerleri yaşamaya ve yaşatmaya ilelebet devam edeceğimizi kamuoyuna önemle hatırlatmak isteriz.

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2020 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node02 30.09.2020 00:37:16