AEDAŞ, Kumluca’da muhtarlarla bir araya geldi

Antalya, Isparta ve Burdur’da yaklaşık 1,7 milyon aboneye elektrik dağıtımı hizmeti sunan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), Antalya’nın Kumluca ilçesindeki 41 muhtarla bir araya geldi. Kumluca Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya bölge muhtarlarının yanı sıra Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve AEDAŞ Batı Bölge Müdürü Ömer Tokman katıldı.

Kumluca bölgesine 2016 yılında yapılan yatırımların ve 2017 planlarının sunulduğu toplantıda, bölgede yaşanan arıza sayısında gerçekleşen düşüşler, grafiklerle aktarıldı. AEDAŞ Batı Bölge Müdürü Ömer Tokman, sunumunda, AEDAŞ’ın 2015’te Kumluca’ya 3,6 milyon TL, 2016’da ise 9,2 milyon TL yatırım yaptığını; yatırımların 2017’de de devam edeceğini belirtti. Kumluca’da geçen yıla göre alçak gerilim arızaları yüzde 28 oranında, orta gerilim arızaları ise yüzde 32 oranında azalırken; 2016’da Beykonak ve Mavikent’te 7,2 km şebekenin yer altına indirildiği, Orman Yolu ve Kolej sokaklarına üç yeni trafonun tesis edildiği, Toptancı Hali bölgesindeki hatların yer altına indirilip yolunun aydınlatıldığı da aktarıldı. Kumluca’da 8x8 Projesi kapsamında sekiz sokakta sekiz trafonun bakım ve iyileştirmelerinin yapıldığını belirten Tokman, ayrıca mevcut projelerin fotoğraflarını, kesinti ve arızaların nedenlerini paylaştı.

Toplantıda konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AEDAŞ Batı Bölge Müdürlüğü’ne ve Bölge Müdürü Ömer Tokman’a teşekkür ederek “AEDAŞ bu sene bölgemize en çok yatırım aldığımız şirketlerin başında geliyor. Kurdukları yeni organizasyon yapısıyla Antalya batı bölgesinin merkezini Kumluca olarak belirlediler. Kumluca olarak ilk il olma unvanına AEDAŞ sayesinde kavuşmuş olduk” dedi.

AEDAŞ Batı Bölge Müdürü Ömer Tokman, özellikle Beykonak ve Mavikent’te hatların yer altına alınma çalışmalarında Kumluca Belediye Başkanı’ndan büyük destek gördüklerini belirterek “Antalya coğrafyasının çok büyük olması nedeniyle bu sene Mart ayı itibarıyla hizmet verdiğimiz müşterilerimize yerelde çözümler üretebilmek, problemleri lokalize edip ortak çalışma kültürü oluşturmak, vatandaşlarımızın problemlerini daha kısa sürede çözmek için il müdürlüğü yapısından bölge müdürlüğü yapısına geçtik. Bu yapıyla Antalya Doğu, Antalya Batı ve Antalya Metropol Bölge Müdürlüklerini kurduk ve batı bölgesinin merkezini ise Kumluca olarak belirledik” dedi.

Muhtarlar ise toplantıdan duydukları memnuniyeti dile getirirken, toplantı sonunda tüm muhtarlar tek tek söz alarak AEDAŞ ile ilgili talep ve beklentilerini paylaştılar.

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2020 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node04 13.07.2020 00:53:05