'Enerji Tasarruf Ödülleri' Sahiplerini Buldu!

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (AEDAŞ), enerjide tasarruf bilincini oluşturmak amacı ile Antalya genelindeki tüm okullarda başlattığı ‘Enerji Tasarruf Yarışması’nın kazananları belli oldu. Temel Eğitimlerden Sorumlu Şube Müdürü Metin Leylek’in de katıldığı ödül töreninde konuşan AEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, “Amacımız çocuklarımıza enerji tasarrufunu erken yaşlarda aşılayarak, aile ve ülke ekonomisine katkı sağlamak” dedi.

 

GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN TASARRUF ÖNEMLİ

Tasarruf alışkanlığının küçük yaşlarda edinildiğine dikkat çeken AEDAŞ Genel Müdürü İslamoğlu, “Enerjinin etkin ve verimli kullanılması güçlü bir Türkiye için yaşamsal bir öneme sahip. Türkiye’nin kaynaklarını korumak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin ortak görevi.  Yıllarını enerji sektörüne adamış biri olarak bilinçli enerji kullanımı hakkında tecrübelerimizi çocuklarımıza aktarmayı çok önemsiyorum. Bu çerçevede İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak AEDAŞ olarak Antalya genelindeki tüm okullarda Enerji Tasarruf Haftası nedeniyle başlattığımız, ‘Enerji Tasarruf Yarışması’na yoğun katılımın olması Türkiye’nin geleceğine olan inancımı daha da artırıyor. Yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

 

BİRİNCİLERE LAPTOP HEDİYE EDİLDİ

İlkokul seviyesinde resim, ortaokul seviyesinde şiir, lise seviyesinde kompozisyon dalında düzenlenen yarışmanın Muratpaşa Barbaros Ortaokulu’nda düzenlenen ödül töreninde, Temel Eğitimlerden Sorumlu Şube Müdürü, kazanan okulların müdürleri, AEDAŞ yöneticileri, danışman öğretmenler, öğrenciler ve veliler de hazır bulundu. Yarışmada resim dalında birinciliği 1. sınıf öğrencisi Hanife Zeran Yalçın, şiir dalında 6. sınıf öğrencisi Arda Gazioğlu, kompozisyon dalında da 9. sınıf öğrencisi Dilan Çetinkaya kazandı. Birincilere laptop verilirken, ikinci olan Defne Türker, Semiye Sezin Göktürk ve Elif Çoban’a tablet, üçüncülüğü kazanan Zeynep Sultan Celbiş, Büşra Utku ve Mehmet Koray Yeşilli’ye de mp4 çalar hediye edildi.

 

Ödül Kazanan Öğrencilerin Tam Listesi

Sıra No

Adı Soyadı

Okulu

Sınıfı

Açıklama

1

Hanife Zeran Yalçın

Demre 80.Yıl Cumhuriyet İlkokulu

1/C

Resim 1.si

2

Defne Türker

İstek Özel Antalya Manavgat Yeditepe İlkokulu

2/A

Resim 2.si

3

Zeynep Sultan Celbiş

Aksu Yurtpınar Yenimahalle İlkokulu

2/A

Resim 3.sü

4

Arda Gazioğlu

Gazipaşa Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu

6/A

Şiir 1.si

5

Semiye Sezin Köktürk

Muratpaşa Barbaros Ortaokulu

6/B

Şiir 2.si

6

Büşra Utku

Gazipaşa Şehit Demet Sezen Kız İ.H.O

8/A

Şiir 3.sü

7

Dilan Çetinkaya

Elmalı Muhammed Hamdi Yazır And.Lisesi

9/B

Kompozisyon 1.si

8

Elif Çoban

Alanya Rıfat Azakoğlu M.T.A.L.

9/C

Kompozisyon 2.si

9

Mehmet Koray Yeşilli

Manavgat M.T.A.L.

9/C

Kompozisyon 3.sü

 

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2020 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node02 29.02.2020 01:27:24