AKDENİZ EDAŞ'TAN DEV YATIRIM HAMLESİ

2016-2020 DÖNEMİNDE YILLIK YATIRIM MİKTARI 400 MİLYON TL'YE ÇIKARTILARAK, BÖLGEYE YAPILACAK TOPLAM YATIRIM MİKATARI 2 MİLYAR TL OLARAK BELİRLENDİ.

Akdeniz EDAŞ sorumluluk bölgesi olan Antalya Isparta ve Burdur illeri için 2016-2020 yatırım döneminde bölgenin bütün ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yatırım yükümlülük miktarını yaklaşık olarak 4,5 kat arttırma kararı aldı.Akdeniz EDAŞ, 2011-2015 yatırım döneminde yıllık 92 Milyon TL, toplam 460 Milyon TL olan yatırım yükümlülüğünü 2016-2020 döneminde yıllık 400 Milyon TL toplamda 2 Milyar TL’ye çıkartıyor. Şirketimiz konu ile ilgili talebini 31 Mart 2015 itibari ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) iletti.

AKDENİZ EDAŞ GENEL MÜDÜRÜMÜZ  MURAT YİĞİT:

‘’BÜTÜN TALEPLER KARŞILANIP MÜŞTERİ ŞİKAYETİ EN AZA İNDİRİLECEK MÜJDESİNİ VERDİ.’’

Genel Müdürümüz Sn. Murat Yiğit, Hizmet alanlarımız içindeki bölgemizde  Antalya,Isparta ve Burdur il ve ilçelerinde elektrik dağıtım sisteminin bütün talepleri karşılayacak ve müşteri şikayetlerini en aza indirecek şekilde planlama yaptıklarını, bu sebeple şirketin yatırım miktarını oldukça ciddi anlamda arttırma kararını aldıklarını söyledi. Murat Yiğit, söz konusu yatırımlarla birlikte, şehrin üst yapısında çirkin görüntü oluşturan ve arıza kaynağı olan havai hatların yer altına alınmasını, ekonomik ömrünü doldurmuş tesislerin yenilenmesini, aşırı yüklenmelerle meydana gelen gerilim düşümü konularını, şehrin her geçen gün artan enerji talebini karşılamayı ve tüm sorunları gidermeyi amaçladıklarına dikkat çekti.

Antalya’nın özellikle turizm ve uluslararası organizasyonlar sebebi ile Türkiye’nin parlayan yıldızı olduğunu, ayrıca Isparta ve Burdur illeri ile birlikte tarım ve hayvancılık alanında ülke ekonomisine büyük değer kattığını söyleyen Murat Yiğit, bu sebeple bölgenin en güzel hizmetlere layık olduğunu dile getirdi.

" YENİ YATIRIM PLANLAMASI, BİRKAÇ YIL İÇİNDE ELEKTRİK DAĞITIMINDAKİ SIKINTILARI ORTADAN KALDIRACAKTIR"

Şehirlerin elektrik dağıtım şebekesi anlamında modern bir altyapıya kavuşmasını, müşterilerin kesintisiz, sürekli, kaliteli elektrik kullanmalarını  hedeflediklerini, arıza ve elektrik kesintileri ile değil verilen güzel hizmetlerle anılmak istediklerine dikkat çeken  Genel Müdürümüz, müşterimizin bizim varlığımızı elektrik kesintileri veya sıkıntılarla hatırlamalarını istemiyoruz, bunun için gereken en önemli adım birikmiş yatırım ihtiyacının kısa zamanda giderilmesidir. Özelleştirme sonrası bölgeye 380 milyon TL yatırım yaptık, ancak çok daha fazlasının yapılması gerektiğini gördük , Şirket olarak büyük bir mali yükümlülüğün altına girmemize rağmen bu konuda kararlı ve istekliyiz. EPDK tarafından onaylandığı takdirde, yapılacak olan bu yatırımın elektrik dağıtım sistemi ile ilgili tüm sıkıntıları önümüzdeki birkaç yıl içerisinde çözüleceğini öngörüyoruz. Müşterilerimizin yüzünü güldürecek, turizmcilerimize rahat bir nefes aldıracak, tarımla uğraşan çiftçi, esnaf, köylülerin ticaretlerini geliştirecek ayrıca ülkemizi en güzel şekilde uluslararası alanda temsil edecek bir yapıya kavuşturacağız. Bu kararı alırken şirket olarak üzerimize düşen yükümlüğü en iyi şekilde yerine getirdiğimizi ve başta Antalya olmak üzere Isparta ve Burdur illerine yapılabilecek en önemli yatırım hamlesi girişiminde bulunduğumuzu söyleyebilirim" diye konuştu.

''Her geçen gün daha iyiye sloganı ile hareket ettiğini belirten Murat Yiğit, yapılacak olan bu dev yatırım hamlesinin tüm bölge insanına hayırlı olmasını diledi.''

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2020 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node02 29.02.2020 00:35:22