OSOS

OSOS

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü olarak OSOS (otomatik sayaç okuma sistemi) kısaca uzaktan okuma sistemini 2013 senesinin Aralık ayında, müşterilerimize teknolojiden faydalanmanın rahatlığını sağlamak adına reelliğe geçirdik. Antalya Merkez olmak üzere üç büyük ilimizde (Isparta ve Burdur) bu uygulamamız eşzamanlı olarak başlamıştır.

İlk etapta 800 MWh (megavat saat) ve üzeri müşteriler ile konjenarasyon ve üretim sistemleri dahil edilmiştir. Şubat itibariyle OG (Orta Gerilim) müşteriler sisteme dahil edilmeye başlanılmıştır. Şu an proje dahilinde 30 MWh üzeri yıllık tüketimi olan AG (alçak gerilim) müşterilerimiz ile genel aydınlatma müşterilerine ait sayaçların sisteme dahil edilme çalışmaları yapılmaktadır.


OSOS uygulaması sayesinde sayaca takılan modemlerle uzaktan endeks okuma,sayaç kontrolü(arıza var mı yok mu ve kesinti bilgileri) sağlanmakta bu da müşterimizi kullandığımız teknoloji sayesinde rahatlatmaktadır.


OSOS sistemi kapsamında sayaçları uzaktan okunan abonelerimizin, sayaçlarına ait verileri internet üzerinden takip edebilmeleri için kullanıcı kodu ve şifre verilmeye başlanmıştır. Bu amaçla aşağıdaki OSOS Kulanıcı Hesapları Teslim Tutanağı’nın bir nüshasının doldurularak, tutanakta belirtilen belgeler ile Göksu Mah. Serik Cad. Demokrasi Kavşağı adresindeki Genel Müdürlük binamızda bulunan OSOS Birimi’ne müracaat edilmesi ve kullanıcı adıyla şifresinin alınması gerekmektedir.

OSOS Şifre Talep Formu İçin Tıklayın


OSOS müşterilerimizin, kendilerine verilen şifre ile sayaçlarına ait tüm bilgileri okuyabilecekleri AKM sistemimize doğrudan ulaşmaları içinse aşağıdaki linke girmeleri yeterli olacaktir.


https://osos.akdenizedas.com.tr/osos/login.iface


Detaylı olarak yönetmeliklerimiz hakkında bilgi almak isterseniz aşağıda belirtilen linklere girebilirsiniz.


Elektrik Piyasasında Kullanılacak Sayaçlar Hakkında Tebliğ


Yeralti Suyu kullanma belgesine sahip tüketiciler için uzaktan kesme-açma ünitesi asgari özellikleriAkdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2019 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node03 12.11.2019 11:11:28