Kaçağı Birlikte Yakalayalım

Kaçağı Birlikte Yakalayalım

Sizlere kaçak kullanımın en bariz bir şekilde belli olabileceği durumları belirtmeye çalışacağız. Bu basit kontrolleri yaptığınız zaman, birebir eşleşen ya da çok daha farklı durumlar varsa ekteki kaçak bildirim formunu doldurup bizlere gönderdiğiniz takdirde, ekiplerimiz belirtilen yer ve adreste gerekli kontrolleri gerçekleştireceklerdir.

Kontroller sonucunda kaçak kullanım tespit edildiği takdirde yönetmeliklerimize göre gereken işlemler yapılacaktır.

1 – Sayacın alt kısmındaki ölçü bölümündeki kapak mühürünü kontrol ediniz.

Sayaç üst kapak bölümünde bulunan mühürler (2 adet) Bakanlık mühürleridir. Alt kısmındaki mühürse Şirketimizin mührüdür. Bunların sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir. Mühürlerde eksik varsa ekteki formu doldurunuz.

2 – Sayacın üst kapağında zorlanmadan kaynaklı deformasyon olup olmadığına dikkat edelim. Eğer varsa ekteki formu doldurunuz.

3 – Sayaç ekranı üzerinde herhangi bir hata veya arıza bilgisi var mı kontrol ediniz.

Sayaç ekranındaki işaretlerin anlamı aşağıdaki gibidir :

Açık renkli kilit işareti: Üst kapak açık sinyalidir.

Siyah renkli kilit işareti: Klemens kapağı açıldı işaretidir.

Pil işareti: Sayaç pilinin zayıfladığının göstergesidir.

L1 L2 L3:Faz gerilim göstergesi.(Bu fazlardan herhangi birinin enerjisi kesik ise o faza ait gerilim sembolü (L1 L2 ya da L2)gözükmez.

I1 I2 I3:Tüm fazlara ait akımlar doğru ise bu semboller sürekli olarak yanar.Herhangi bir faza ait akım uçları ters bağlandıysa o faza ait I ışığı flaşlayarak yanıp söner.

Yukarıda belirtilen durumların sayaç üzerinde gözükmesi durumunda Kayıp Kaçak Direktörlüğümüze ekteki form aracılığıyla ya da 186 Çağrı Merkezimize kayıt bırakmak suretiyle başvurabilirsiniz.

KAÇAK BİLDİRİM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ .Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2021 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node01 30.07.2021 20:49:40